Son Yazılar
Sohbet Hatları beylikdüzü escort ucuz sohbet hattı ucuz sohbet hattı seks hikaye

Facebook #Hashtag kullanımı

#Hashtag Kullanımı ve Sosyal Medyacıları

Facebook bir süredir bazı kesimlerce kullanılan ama bir çok kullanıcının farkında bile olmadığı özellik, bazı  markalar ve sosyal medya uzmanları tarafından tarafından sosyal medyada aktif olarak kullanılsa da şuan ahali hazırdaki görünümde özellikle Türkiye de  twitter daki gibi çok da fazla benimsenmiş ve aktif olarak kullanılmadığı gerçeğini bir kenara koyarsak yinede facebook un yaptığı güncellemelerle paylaşımların ulaşılabildiği kitle sayısı oldukça azalmışken ulaşılan kitleyi arttırmak için uzmanlar tarafından bir araç olarak kullanılabilmektedir.

1- Her #Hashtag kendi spesifik URL’sine sahip

#Hashtaglere tıklandığında Twitter’dan alışık olduğumuz gibi, arama sonuçları sayfasına yönlendiriliyor. Bu sayede kişiler #Hashtag ile yazılmış diğer postları da görebiliyorlar. Ayrıca bu URL’leri direk kullanarak da başka sitelerden #Hashtag sayfasına trafik çekmek mümkün.

2- Gizlilik Ayarları

Gizlilik sosyal ağların en büyük “konusu”. “Ben bunu sadece arkadaşlarım görsün istiyorum”culardansanız, korkmayın! Yazdığınız hashtagli gönderiler, gizlilik ayarlarınızın koruması altında.

3- Kitlenizin İlgisini Çekebilirsiniz

#Hashtagler anahtar kelimeler gibi, kişiler newsfeedlerinde gezerken gözlerine direk çarpabilecek ve üstlerine tıkladıklarında ise, sizi hedefinize ulaştıracak bir kimyaya sahipler. İşte bu yüzden hedef kitlenin analizi oldukça önemli, #Hashtag seçimi için.

4- Nasıl Kullanırız

Bir konu etiketi oluşturmak için, bir konu veya ifadeyi boşluk bırakmadan ve başında # (kare tuşu) olacak şekilde yazın ve gönderinize ekleyin. Örneğin:
Pazarlamacılar için çok daha eğlenceli kampanyalar oluşturulacakmış gibi görünüyor şimdiden. #Hashtag (kim bulduysa, cennetlik) gerçekten büyük nimet. Bunu kullanmasını bilmek lazım.