Son Yazılar
Sohbet Hatları beylikdüzü escort ucuz sohbet hattı ucuz sohbet hattı seks hikaye

İETT İndirimli Akbil Başvurusu ve İndirimli Seyahat kartı 2014

öğrenci indirimli akbil başvuru,indirimli seyahat kartı başvurusu,akbil başvuru öğrenci,akbil başvuru noktaları,öğrenci akbil başvurusu,akbil fiyatları,akbil nasıl alınır,akbil başvurusu 2014,internetten akbil başvurusu,ett Akbil Başvurusu 2014,İett istanbul Kart Başvurusu,Üniversite Akbil online başvurusu,öğrenci kartı hakkında detaylı bilgiler yazımızın devamındadır.

Aşama Aşama İETT Akbil Başvurusu

Öğrenci akbil (istanbulkart) Başvurusu İETT İndirimli Akbil Başvurusu ve İndirimli Seyahat kartı 2012-20132

ONLİNE BAŞVURU YAPARAK KARTI ALMA

İlk Aşama: KART ÜCRETİNİ YATIRMA  Online Başvuru yapmadan önce kart bedelini size en yakın T.C Vakıflar Bankası şubelerinde (kurum tahsilat servisinde) mevcut olan Paso İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesabına herhangi bir havale ücreti ödemeden yatırınız.Öğrenci Kartı ücreti tüm öğrenciler için 10 TL‘ dir. EFT, havale ve bankamatikten yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

İkinci Aşama: ONLİNE BAŞVURU FORMUNU DOLDURMA aşagıdaki pencereden gerekli alanları doldurarak başvuru yapabilirsiniz eğer aşağıda pencere açılmaz ise; bu linke tıklayarak Online Başvuru Formu’nu doldurarak başvurunuzu tamamlayınız.(form sayfası için tıklayın)

Üçüncü Aşama: KARTI TESLİM ALMA Kartınızı seçmiş olduğunuz Başvuru Merkezine 5 iş günü sonunda gelerek  alabilirsiniz. Kartınız hazır olduğunda size e-mail aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Kartınızın tesliminde aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

 • Öğrenci Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı
 • Dekont (2 nüsha)

Lütfen kartınızı teslim alana kadar dekontlarınızı muhafaza ediniz. NOT 1: Öğrenci belgesine alternatif olarak Seyahat Kartı İstek Formu’nu indirip öğrencisi olduğunuz okula onaylatıp başvuruda kullanabilirsiniz. NOT 2: Öğrenci belgesi son 1 ay içerisinde alınmış, mühürlü ve onaylı olmalıdır. NOT 3: 3 ay içinde teslim alınmayan kartlar imha edilmektedir. İett Akbil Başvurusu 2012,İett Elektronik Kart Başvurusu,Üniversite Akbil online başvurusu

ÖĞRENCİ KARI ALMAK İÇİN KİMLER BAŞVURABİLİR

Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu, Çıraklık Eğitim Kanunu kapsamında eğitim gören öğrenciler ile Temel Eğitim Kanunları ve diğer kanunlar kapsamında eğitim gören ve 20 yaşından gün almamış ve Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan kaydı olmayan öğrencilerin alabileceği İndirimli İstanbulkart’ tır. Açık İlköğretim, Açık Lise, Kur’an Kursu ve Dershane öğrencilerinin Öğrenci Kartı alabilmeleri için; + 20 yaşından gün almamış olması + Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan kaydına sahip olmaması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan Açık İlköğretim, Açık Lise ve Dershane öğrencilerinin, son 1 ay içerisinde almış olduğu öğrenci belgesi ve SGK tarafından verilen çalışmadığına dair belge ile birlikte bizzat Başvuru Merkezlerine gelerek bireysel başvuru yapması gerekmektedir. Kur’an Kursu öğrencilerinin ilçe müftülükleri aracılığı ile kurumsal başvuru yapması gerekmektedir.

İETT İndirimli Akbil Başvurusu ve İndirimli Seyahat kartı 2012-20133Bu Kartı Nerelerde Kullanabilirsiniz

 

Öğrenci Kartı
 İETT
  Otobüs
  Çift Katlı Express
  Nostaljik Tramvay
  Metrobüs
  Tünel
ÖHO
  Otobüs
  Belde Otobüsü
Otobüs A.Ş
 
  Metro
  Tramvay
  Füniküler
  Teleferik
İDO
  İDO- İST
  İDO- İST2
  İDO- KRFZ
  İDO- ADA1
  İDO- ADA2
  İDO- YLV1
  İDO- YLV2
 Şehir Hatları
  ŞH- İST
  ŞH- ÇNRCK
  ŞH- ADA
Mavi Tur
Turyol
Dentur
 TCDD

NOT : İndirimli Kartlar 16D hattında ve Gece Hatları’ndan 15F ve 112 hatlarında geçmemektedir. NOT: Öğrenci Kartı’na aylık dolum yapılıdığında, kartın kullanım alanları Mavi Kart Kullanım Alanları ile aynı olmaktadır.

 Bu kart nasıl kullanılır

Öğrenci Kartı’ nın kullanımı için otobüslerdeki ve raylı sistem istasyonlarında, deniz taşımacılığı iskelelerinde bulunan turnike üzerindeki kart okuyucusuna 0 – 8 cm mesafede bulunması yeterlidir. Kart okuyucuya sürekli yaklaşık tuttuğunda bakiye değeri ardı ardına düşmez. Tahsil edilen ve kalan kontör bilgilerine kart okuyucusu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kart Dolum İşlemleri Öğrenci Kartı’ na İETT bayilerinden ve özel bayilerden, durak ve istasyonlarda bulunan OSM’lerden yükleme yapılabilir. Kart Kullanım Süresi Elektronik kartların kullanım ömrü 2 yıl sonunda bitmektedir. Kayıp-Çalıntı Kart Bildirimi / Yenileme İşlemi / Usulsüz Kullanım Kartın kayıp/çalıntı olması halinde İETT Çağrı Merkezi aranarak kart kullanıma kapattırılabilir. Kartın verildiği eğitim öğretim döneminde belge alınmaksızın, kart bedeli ödenerek yenilebilir. Öğrenci Kartı’ nın kullanıcı hatası sonucu bozulması durumunda yenileme ücreti (10 TL) karşılığında kart yenilenir. Kullanıcı hatasından kaynaklanmayan durumlarda ise kart ücretsiz olarak yenilenir. Yeni kartınız üretildiği anda eski kartınızın kapatılma işlemi başlatılacaktır. Kartınız 7 iş günü içerisinde kullanıma kapatılacaktır. Kartın başkaları tarafından kullanılması durumunda, usulsüz kullanım bedeli olarak aylık dolum tutarı alınır. Karttan Karta Aktarım Seyahat kartlarının deforme olması ve kırılması gibi durumlarda eski kartta bulunan bakiyenin yeni karta aktarım işlemi Karaköy, Hasanpaşa ve Pendik Başvuru Merkezlerinde yapılabilmektedir. Kartını yenilemek isteyen yolcularımız eski kartlarında bulunan bakiyeyi yeni kartlarına belirtilen merkezlerde aynı gün, kayıp/çalıntı durumunda ise kartın kapatılma işlemi sonuçlandırıldıktan on gün sonra Karaköy, Hasanpaşa, Pendik Başvuru Merkezlerinde ve İncirli-Bakırköy Metro istasyonunda Belbim AŞ’ye ait merkezde aktarabilecekler. İETT İndirimli Akbil Başvurusu ve İndirimli Seyahat kartı [stextbox id=”info”]

 

 • bilgi-dunyasi.com olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz

[/stextbox]

İETT İndirimli Akbil Başvurusu ve İndirimli Seyahat kartı 2014 yazısı; için 5 Yorum

 1. Burak taşdemir

 2. Dilek Gök

  • yasin eren sahin

 3. bilal yıldırım

 4. Maho

 5. 1