Son Yazılar
Sohbet Hatları beylikdüzü escort ucuz sohbet hattı ucuz sohbet hattı seks hikaye

Facebook sizin adınıza size sormadan paylaşım yapıyor

facebook bana sormadan paylaşım yapabilirmi,facebook görüntülerimiz 3.kişilerle paylaşılabilirmi,facebookta verilerimi güvendemi,facebook şahsi bilgilerimizi ne kadar koruyor sorularının cevapları ile ilgili bilgiler yazımızın devamındadır.

Maddi sıkıntılar yaşamaya başlayan Facebook, Avrupa’da güvenlik güçlerine yardım etmek gerekçesiyle facebook kullanıcılarının fotoğraflarını paylaşma kararı aldı. Uzmanlar, şirketin bu kararının başta güvenliğe yardımcı olmak için alınmış gibi görünse de, asıl amacının ileride bu yoldan para kazanabilmek olduğunu düşünüyorlar 1 milyara yakın insanın neredeyse birçok bilgisinin bilgisinin bulunduğu bir yapı olduğunu düşünürsek resimlerimizin gezdiğimiz dolaştığımız insanlarla birlikteyken çekilmiş resimlerimizin hemde yüz tanıma diye bir uygulama ile tespit edilmesi için devamlı yardımcı olduğumuz bir sistem ayrıca burada birde bizim neleri beğenip nelere ilgi duyduğumuzun kaydıda tutulduğuna göre artık reklam ajanslarından tutunda terör guruplarına kadar bu bilgileri isteyenler çok fazla olacaktır sadece güvenlik olarak düşünmek biraz kısır bir düşünce olur. tabi sırf bir siteye üye olduk diye o sitenin tüm bilgilerimiz güvenlik diye bahsedip ileride maddi gelir kaynağı olarak görüş 3. kişilerle paylaşması hakkını nasıl aldığı ise tartışılır.

HANGİ UYGULAMA YÜZ BİLGİSİ ALIYOR
Uzun zamandır Wall Street tarafından elindeki veri deposunu kâr edebilmek için kullanması yönünde baskı altına alınan Facebook, Facebook sizin adınıza size sormadan paylaşım yapıyorartık direnmekten vazgeçmişe görünüyor. Kullanıcılar için “etiket önerileri” başlığı altında gelen uygulama sayesinde herkesin yüz bilgilerini kontrol eden Facebook, bundan sonra elde ettiği bu yüz tanıma veritabanını 3. kişilerle paylaşma karar verdi.

Şimdilik sadece Avrupa’da çalışacak gibi gözüken yüz tanıma sistemi hakkında konuşan Kaliforniya Üniversitesi Hukuk Profesörü Chris Hooflnagle, “Bu çok büyük bir  anlaşma” dedi. Gizlilik sektörünü etkilyebilecek böyle araçların geliştirilmesi doğrudan sivil insanları da etkiler diyen Prof. Hooflnagle, şirketlere insanları otomatik bir şekilde pazarlama amacıyla fişleme imkanı sağlayan bu gelişmeleri kabul edebilir miyiz diye sordu.

Facebook’un Avrupalı güvenlik güçlerine de sağladığı bu imkan sayesinde soruşturma esnasında şüphelinin fotoğrafından tespit edebilecek. Öte yandan, Facebook tarafından yapılan bir açıklamada Avrupa data koruma yasasıyla paralel çalışacakları söylendi. bunu bu tür bilgileri paylaşarak nasıl yapacağı ise düşündürüyor.

FACEBOOK PARALI MI OLACAK?
Türkiye’de 30 milyondan fazla kullanıcısı olan Facebook ‘un mali sıkıntıar yaşaması, reklam taktikleri ile gelirlerini artırmaya çalışması sosyal paylaşım platformunun ‘paralı mı olacak?’ söylentilerini de yeniden gündeme getiriyor. ilerleyen zamanların ne göstereceğini göreceğiz. Piyasada birçok sosyal paylaşım sitesi ücretsiz yayın yaparken facebook un buna kalkışabileceğini bilgi-dunyasi.com olarak düşünmüyoruz.

[stextbox id=”info”]

 

  • bilgi-dunyasi.com olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz

[/stextbox]

Facebook sizin adınıza size sormadan paylaşım yapıyor yazısı; için 6 Yorum

  1. anonim

  2. başkan

  3. üniversiteli

  4. reneDions

  5. face-fake

  6. Ordinifrutt

  7. 1